ДПТНЗ "Конотопське вище професійне училище" Понеділок, 21 Січня 19, 10:16
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Державний професійно-технічний навчальний заклад "Конотопське вище професійне училище” за роки існування пережило немало реформ та змін, які відбулися в країні і в освіті зокрема.

Державний навчальний заклад засновано в 1920 році для підготовки робітничих кадрів при Конотопських залізничних майстернях Московсько-Київсько-Воронезької залізниці. В 1922 році чотирирічна професійна школа стала фабрично-заводським училищем, першим ФЗУ на Сумщині і одним з найперших в Україні.

В 1940 році утворюється система Державних трудових резервів і Конотопське ФЗУ реорганізоване в залізничне училище №1.

В 1962 році училище перейменовується в міське профтехучилище №4, а в 1970 році стає першим в Сумській області середнім профтехучилищем – СПТУ №4, з трирічним терміном навчання та наданням середньої освіти.

В 1984 році здаються в експлуатацію нові корпуси училища: громадсько-побутовий, навчальний, п’ятиповерховий гуртожиток, проводиться реконструкція старого гуртожитку в майстерні закладу, ремонтується старий навчальний корпус. Керував навчальним закладом Іванов Валентин Іванович

В 1993 році СПТУ №4 реорганізоване у Вище професійне училище №4 (наказ Міністерства освіти  України за №3 від 17.08.1993 року).

За цей період роботи училище набуло певного досвіду підготовки висококваліфікованих, конкурентноспроможних фахівців. Але сьогодення ставить нові вимоги оновлення змісту ПТО, впровадження нових державних стандартів, інноваційних педагогічних та виробничих технологій, пошуку нових форм і методів організації навчального процесу. У нинішніх умовах господарювання, з розвитком малого і середнього бізнесу, в умовах створення нових типів підприємств, при неймовірно динамічному зростанні будівельної галузі, застосуванні нових будівельних матеріалів і технологій в сучасному будівництві, розвитку конкуренції на ринку праці та вимог до рівня кваліфікації робітників-будівельників необхідна тісна взаємодія училища з роботодавцями, службою зайнятості, приватними підприємцями та іншими суб’єктами підприємницької діяльності.

Професійно-технічна освіта є найбільш інтегрованою у виробництво, і тому без тісної всебічної взаємодії з широким колом соціальних партнерів її подальший розвиток неможливий.

Конотопське ВПУ, прогнозуючи розвиток соціального партнерства в підготовці кваліфікованих робітників для будівельної галузі виробництва, поряд з підвищенням якості підготовки ставить перед собою мету вивчення ринку праці та налагодження тісних зв’язків між зацікавленими партнерами.

Плідним партнерством можна назвати співпрацю училища у підготовці педагогічних кадрів для ПТНЗ з Конотопським індустріально-педагогічним технікумом. Педагогічний колектив КІПТ, проаналізувавши навчальні плани і програми училища, розробив і затвердив робочі навчальні програми для будівельних професій з метою проходження педагогічної практики на базі нашого навчального закладу. Провівши апробацію варіантів і з часом, переконавшись, що ідея повністю себе виправдала, студенти технікуму постійно, з 2001 року, забезпечуються місцями проходження педагогічної практики у Конотопському ВПУ. Це стало вагомим резервом поповнення педагогічного колективу училища майстрами виробничого навчання.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook
  • Copyright MyCorp © 2019